שכחת סיסמה? הרשמה כניסה
טוב.. מדעני המחשב, מהנדסי התוכנה, זונות המחשוב.. כנסו 
Bookmark and Share
 חזור לדף פורומים ראשי
 חזור לפורום שיחות

סה"כ 40 תגובות
על פני 3 עמודים
עבור לדף:
« לדף הבא
מאת תוכן
 08/07/2013 [19:23:13]
סביר
לא ניתן לדרג

Jekyll
Led Zeppelin
כנס לפרופיל של Jekyll  שלח הודעה פרטית לJekyll  הוסף את Jekyll לרשימת החברים שלך
 היי,
קודם כל, תכירו - אני עידו ואני זונת מחשבים, זונת טכנולוגיה, זונת גאדג'טים.. קיצר זונה.
אחרי הדיון הנחמד של אותו בחור שפתח פה "לא יודע מה ללמוד", ואחרי שהתפתחה שם שיחה לא קצרה על מקצוע מדעי המחשב / הנדסת תוכנה, הייתי חייב לפתוח דיון שלם לכבוד זה כי זה נושא שפשוט הספיק להרוס לי את השכל.
פה אני צריך את העזרה שלכם, זקוק נואשות לעזרה שלכם - כל הסטונדטים, או אלו שסיימו כבר את התואר של מדעי המחשב / הנדסת תוכנה, רוצה לשמוע ייעוץ, ביקורת או כל דבר על התואר הזה. כמובן בהתייחסות אליי בכללי.. והנה זה בא:
זונה כבר אמרתי שאני, נכון? אני כל החיים שלי סביב המחשבים והטכנולוגיה והגאדג'טים והחידושים וכו' וכו'.. מאוד קשה לי להסביר מה הידע שלי, כי בתכלס אין לי ידע שנרכש ברמה גבוהה על ידי לימודים גבוהים.
אני קורא הרבה, יש לי הרבה ניסיון מסביב למערכת ההפעלה, קצת חומרה, עבודה עם תוכנות בכללי וכו' וכו'.. אבל אף פעם לא התעסקתי בתכנות (החלום הרטוב שלי).
חוץ מזה שבבית ספר אף פעם לא הפצצתי, רחוק מזה (סיימתי עם ממוצע של 94 עם מתמטיקה 3 יחידות אחרי חוסר השקעה מוחלט), ובפסיכומטרי לא מי יודע מה הצלחתי, אני כן שואף ללמוד מדעי המחשב.
השאלה העיקרית שלי מתחלקת ל-2:
א. האם זה מתאים לי?
ב. האם ללמוד במכללה זה באמת כזה "ירייה ברגל" כמו שעושים מזה?

בנוגע ל-א' - כמו שאמרתי, אני לא הפצצתי בלימודים, אני לא גאון, מתמטיקה לא בא לי בקלות ואפשר להגיד שאני לא בנאדם שיא הריאלי (אבל לא קיצוני לצד השני).
כרגע אני בדיוק משפר את המתמטיקה שלי ל-5 יחידות, וקשה. אני לא נכשל בענק, אבל אני מאוד מתאמץ ולא קל לי בכלל. יכול מאוד להיות שאצטרך לעשות מועד ב'.
גם בפסיכומטרי בכמותי לא הלך לי חלק, אבל שוב, לא נכשלתי וקרסתי לגמרי (זה היה לפני ששיפרתי ל-5 יחידות מתמטיקה)
ושאלת המיליון דולר - האם מדעי המחשב באמת דורש מתמטיקה של איינשטיין? האם באמת מדעי המחשב זה מקצוע לאנשים ריאליים *בלבד*?
פה אשמח שתכנסו לתמונה ותשפכו את כל מה שאתם יכולים.

בנוגע ל-ב', קצר יותר - לאוניברסיטאות אני לא אתקבל, לעולם לעולם לעולם, אלא אם כן אני אבזבז 3-4 שנים מהחיים שלי על לשפר כמו משוגע, מה שלא בטוח יוביל אותי לאן שאני רוצה,
לכן די "השלמתי" עם העובדה שאם אני הולך על זה, אז למכללה (כנראה האקדמית תל אביב יפו? שהביקורות די משבחות יחסית למכללה).
אבל האם באמת ללמוד במכללה תואר שכזה ולא באוניברסיטה זה בעיה? באמת לא יסתכלו על זה טוב? באמת זה יהיה תואר "מבוזבז"?
מה דעתכם גם בנושא הזה?

אז כן, חפרתי וזיינתי את המוח אבל אחרי שנים (נשבע.. שנים) שאני חושב עם עצמי ומתייסר האם כדאי, לא כדאי.. וכו'.. חשבתי פשוט לפתוח דיון, לשמוע מכם בעלי הנסיון, ולגמור עם זה!

To be a rock, and not to roll
 08/07/2013 [19:41:55]
סביר
לא ניתן לדרג

LVLG
מאלף פוקימונים
כנס לפרופיל של LVLG  שלח הודעה פרטית לLVLG  הוסף את LVLG לרשימת החברים שלך

במחשבים יש מלא תחומים, חלק יעזור ידע מקיף במתמטיקה ובחלק לא אם אתה תילך למכללה בשביל מחשבים רוב הסיכויים שתגיע לקורס שתצטרך מתמטיקה. לדוגמא יש נושאים שצריך לדעת הקסידצימלי ודצימלי שזה מצריך ידע סביר במתמטיקה

דבר נוסף, למרות שאני עדיין צעיר ולא הגעתי עדיין למכללה, אני משאר שיש שם צורך לידע מוקדם ברמה מסוימת משהו בסיסי יחסית כמו 5 יחידות מחשבים בתיכון. תברר קודם ותשאל אנשים שבאמת הלכו ויש להם ניסיון, אנשים מהפורום (כולל אני) לא יביאו לך תשובות טובות אם אין לנו ניסיון אישי במכללה.

נראה לי סטטיתי קצת מהנושא אבל אני מקווה שעזרתי קצת (אני לא בין כל כך בקטע של אוניברסיטאות ומכללות)

psn: God_Rat
נערך ע"י LVLG בתאריך 08/07/2013 [19:43:06]
 08/07/2013 [19:47:51]
סביר
לא ניתן לדרג

הטוסיק המעופף!
קולוטוסיכ
כנס לפרופיל של הטוסיק המעופף!  שלח הודעה פרטית להטוסיק המעופף!  הוסף את הטוסיק המעופף! לרשימת החברים שלך
פורמלית, לא תצטרך ידע בתכנות, אבל קח בחשבון שידחפו לך 3 שנים של לימודי תוכנה של התיכון בקורס מבוא אחד. בנוגע למתמטיקות, אני מצטער לאכזב אותך, אבל יש המון קורסים מתמטיים בתואר הזה (לפחות בהתחלה) והם בדרך כלל ברמה הגבוהה ביותר או כמעט הכי גבוהה. הדבר הכי חשוב בעיניי להדגיש - זה שאתה אוהב מחשבים ואת כל הנושא מסביב זה נהדר, אבל התואר לא עומד להתעסק בזה, הרבה אנשים לא מבינים את זה עד שהם בתואר ואחרי זה הם צריכים להתמודד עם ההשלכות של העובדה שהם כנראה לא בתואר המתאים. זה תואר עם המון תכנות, כמות יפה של מתמטיקה ועוד הרבה בולשיט במסביב שלו. עצה אישית, אם אתה לא מרגיש שיש לך כיוון, תוכל להיעזר במכוני הכוונה שאולי יתנו לך כיוון, אני חושב ששווה לשלם 700 שקל ולקבל יד מקצועית מכוונת.

08/07/2013 [19:49:17]
סביר
לא ניתן לדרג

R@ZoR
קפטן סביר
כנס לפרופיל של R@ZoR  שלח הודעה פרטית לR@ZoR  הוסף את R@ZoR לרשימת החברים שלך
מ: צנרת עילית
הרבה פעמים בוגרי מכללה טריים מקבלים מבטים עקומים כשהם מנסים להתקבל לאנשהו.

אין מה לעשות - כשכל שני וחמישי מישהו פותח מכללה חדשה, זה מוריד את הרמה האקדמית וגורם לזילות המקצוע.

אבל מכיוון שאתה בכלל מקרה מתכוון ללכת למסלול הזה - תבדוק שהמכללה דואגת לבוגריה במציאת עבודה.
אם אתה נותר לבד בסוף יהיה קשה. הבנתי שמהנדסי מכללה יכולים למצוא את עצמם במשרות QA ביחד עם סתם יוצאי צבא שעשו כולה קורס אחד.

גם לימוד עצמי והשתתפות בפרוייקטים של open source ודברים אחרים שתוכל לרשום בקורות חיים יכולים לעזור לך.

למזלך התחום הזה כולל מספיק אנשים שפשוט לימדו את עצמם לתכנת, ואחרי שמוצאים עבודה ראשונה וצוברים ניסיון, היעדר התואר כבר פחות משחק תפקיד. למרות שללא תואר יהיה קשה עד בלתי אפשרי להתקדם למשרות בכירות.

לא יודע לגבי הרמה המתמטית במכללה אבל בטכניון קורעים להם את התחת במתמטיקה. ובכל מקרה זהו תחום לוגי-חישובי, אז בטח רמה מתמטית מינימלית כלשהי תצטרך בכל מקרה.

נערך ע"י R@ZoR בתאריך 08/07/2013 [19:50:34]
 08/07/2013 [19:56:02]
סביר
לא ניתן לדרג

The Word
שוב כחול ובגדול
כנס לפרופיל של The Word  שלח הודעה פרטית לThe Word  הוסף את The Word לרשימת החברים שלך
מ: Paintown

תמיד תוכל להקיש את האות ז' במקלדת לפרנסתך, זה צעד שניים לפני תכנון מערכת הפעלה.

ובנימה יותר רצינית, אני מכיר בוגרי מכללות שסיימו והתקבלו לעבודה, ומרגע שהתקבלת וצברת ניסיון המוסד האקדמי מאבד משמעות. מה שכן, אל תתפשר על מכללה לא אקדמית, ותנסה להיכנס ללימודים עם כמה שיותר ידע. אני מתכוון לקנות את הספרים של אינפי, מתמטיקה בדידה ואלגברה לינארית (שלושת קורסי היסוד של שנה א' במדעי המחשב, בורסיה כזו או אחרת) מהאוניברסיטה הפתוחה ופשוט להתחיל ללמוד לבד, ככה כשתיכנס ללימודים תקבל פחות שוק.

בנוגע לתכנות ראסמי, אין מניעה להתחיל ללמוד לבד, אבל חשוב מאוד לפתור תרגילים כדי לבחון את ההבנה, ולא סתם לקרוא מדריכים בצורה שטחית. תוריד ספרי לימוד, אני הייתי מתחיל עם הספר הזה http://en.wikipedia.org/wiki/The_C_Programming_Language  - הספר הטוב ביותר ללימוד C, שהיא שפה חשובה מאוד שדרכה תלמד הרבה דברים בסיסים. הספר נכתב על ידי היוצרים של השפה, והוא מקיף את הבסיס החשוב שלה יחד עם תרגילים ודברים כיפיים (כלל התרגילים נפתרו עשרות פעמים על ידי חברה באינטרנט). קיצר, אם גמרת אומר ללמוד במכללה (מה שיחסוך לך המון זמן וכסף על לימודים חסרי תועלת כמו בגרויות ופסיכומטרי), תשקיע בלימוד מקדים לשנה האקדמאית.

aaa
 09/07/2013 [10:36:47]
סביר
לא ניתן לדרג

Jekyll
Led Zeppelin
כנס לפרופיל של Jekyll  שלח הודעה פרטית לJekyll  הוסף את Jekyll לרשימת החברים שלך
 ציפיתי לקום בבוקר, יום למחרת, ולהתקל באיזה מיליון תגובות. אין פה מלא סטודנטים לתואר הזה?
אבל למי שכן הגיב, תודה. זה חשוב לי..

אני מודע לזה שיש מתמטיקה ואני גם מודע פלוס מינוס סביב מה התואר הזה ומה מלמדים בו. תכנות תמיד משך אותי, לכן התואר הזה מושך אותי.
אני פשוט אחזק את השאלה שלי - עד כמה יהיה מבחינתי בלתי אפשרי להסתדר בתואר כזה אם מתמטיקה זה לא הצד החזק שלי?

בנוסף, שמעתי רבות על קורסים ספציפיים של תכנות בלי התואר והמתמטיקה, במקומות כמו ג'ון ברייס, HackerU, וכו'..
אבל אני מתאר לעצמי שמדובר בדי בולשיט, נכון? אם לאנשים שיש תואר ממכללה לא תמיד מסתכלים עליהם בעין יפה, אז מה יגידו לבן אדם שיצא לעשות קורס של חצי שנה בתכנות?
סביר להניח יצחקו אפילו.. מה דעתכם?

ובגדול, אשמח לשמוע עוד ועוד הרבה חפירות על הנושא.
שוב, תודה.

09/07/2013 [14:10:15]
סביר
לא ניתן לדרג

Evil Active
שאמאן
כנס לפרופיל של Evil Active  שלח הודעה פרטית לEvil Active  הוסף את Evil Active לרשימת החברים שלך
מ: פית
תאכלס בהתחלה אם למדת באוניברסיטה או מכללה זה די משנה
אבל אחרי זה כשצברת ניסיון כבר לא מסתכלים איפה למדת, מסתכלים איפה עבדת וכמה שנים

חבר שלי התקבל לתכנות במכללה עם 4 יחידות מתמ' ללא פסיכומטרי
אחרי התואר מצא עבודה צבר ניסיון והיום תוך זמן קצר מאוד הוא מוצא עבודה חדשה
והמשכורת? מצוינת תאמין לי
הדבר היחידי זה שתתכונן לטחון שעות...
הבחור סיפר לי שהוא הגיע למצבים שהוא התחיל לעבוד ב8-9 בבוקר וחזר ב10 בערב הביתה בגלל לחץ בפרויקטים וכו...

גון ברייס וכל השטות הזאת מסביב לא מביאה לך כלום. זה לא תואר ראשון ומתכנת אתה לא... מקסימום QA
אם אתה באמת חושב שיהיה לך קשה אני מציע לך ללכת למכללה
בכל מקרה מכללה זה לא טכניון ולא יהרגו אותך שם במספרים

רוצים לראות איך עובדים על אנשים?? תלחצו -->פה<--
 09/07/2013 [15:06:35]
סביר
לא ניתן לדרג

EverMore
דרקו כחול צהוב
כנס לפרופיל של EverMore  שלח הודעה פרטית לEverMore  הוסף את EverMore לרשימת החברים שלך
מ: gamer
נכתב ע"י Jekyll בתאריך 2013-07-09 10:36:47
 ציפיתי לקום בבוקר, יום למחרת, ולהתקל באיזה מיליון תגובות. אין פה מלא סטודנטים לתואר הזה?
אבל למי שכן הגיב, תודה. זה חשוב לי..

סטודנטים שלומדים . לא כאלה שעובדים 

אני יכול להגיד לך מה שמעתי אבל יש מצב שזה רק שמועות

חוץ מזה שאני מאוניברסיטה ואני לא יודע מה הולך במכללות

‎"לשמוע רק מוזיקה אמריקאית ובריטית זה כמו לאכול את אותה ארוחה כל יום לשארית חייך" – דייויד ברן, טוקינג הדס..
 09/07/2013 [15:33:51]
סביר
לא ניתן לדרג

Einherjar
טיטאן
כנס לפרופיל של Einherjar  שלח הודעה פרטית לEinherjar  הוסף את Einherjar לרשימת החברים שלך
*נמחק*

נערך ע"י Einherjar בתאריך 22/07/2013 [19:05:11]
 09/07/2013 [17:02:57]
סביר
לא ניתן לדרג

An
כנס לפרופיל של An  שלח הודעה פרטית לAn  הוסף את An לרשימת החברים שלך
מ: ה נחה מה!

אני בדיוק באותו סרט כמו שלך .....
חיים בפח

Aka FigoTheOne לשעבר :ם
 09/07/2013 [18:22:41]
סביר
לא ניתן לדרג

jonathan90
yonathan90
כנס לפרופיל של jonathan90  שלח הודעה פרטית לjonathan90  הוסף את jonathan90 לרשימת החברים שלך
מ: ודעות 9999
נכתב ע"י Jekyll בתאריך 2013-07-08 19:23:13
 היי,
קודם כל, תכירו - אני עידו ואני זונת מחשבים, זונת טכנולוגיה, זונת גאדג'טים.. קיצר זונה.
אחרי הדיון הנחמד של אותו בחור שפתח פה "לא יודע מה ללמוד", ואחרי שהתפתחה שם שיחה לא קצרה על מקצוע מדעי המחשב / הנדסת תוכנה, הייתי חייב לפתוח דיון שלם לכבוד זה כי זה נושא שפשוט הספיק להרוס לי את השכל.
פה אני צריך את העזרה שלכם, זקוק נואשות לעזרה שלכם - כל הסטונדטים, או אלו שסיימו כבר את התואר של מדעי המחשב / הנדסת תוכנה, רוצה לשמוע ייעוץ, ביקורת או כל דבר על התואר הזה. כמובן בהתייחסות אליי בכללי.. והנה זה בא:
זונה כבר אמרתי שאני, נכון? אני כל החיים שלי סביב המחשבים והטכנולוגיה והגאדג'טים והחידושים וכו' וכו'.. מאוד קשה לי להסביר מה הידע שלי, כי בתכלס אין לי ידע שנרכש ברמה גבוהה על ידי לימודים גבוהים.
אני קורא הרבה, יש לי הרבה ניסיון מסביב למערכת ההפעלה, קצת חומרה, עבודה עם תוכנות בכללי וכו' וכו'.. אבל אף פעם לא התעסקתי בתכנות (החלום הרטוב שלי).
חוץ מזה שבבית ספר אף פעם לא הפצצתי, רחוק מזה (סיימתי עם ממוצע של 94 עם מתמטיקה 3 יחידות אחרי חוסר השקעה מוחלט), ובפסיכומטרי לא מי יודע מה הצלחתי, אני כן שואף ללמוד מדעי המחשב.
השאלה העיקרית שלי מתחלקת ל-2:
א. האם זה מתאים לי?
ב. האם ללמוד במכללה זה באמת כזה "ירייה ברגל" כמו שעושים מזה?

בנוגע ל-א' - כמו שאמרתי, אני לא הפצצתי בלימודים, אני לא גאון, מתמטיקה לא בא לי בקלות ואפשר להגיד שאני לא בנאדם שיא הריאלי (אבל לא קיצוני לצד השני).
כרגע אני בדיוק משפר את המתמטיקה שלי ל-5 יחידות, וקשה. אני לא נכשל בענק, אבל אני מאוד מתאמץ ולא קל לי בכלל. יכול מאוד להיות שאצטרך לעשות מועד ב'.
גם בפסיכומטרי בכמותי לא הלך לי חלק, אבל שוב, לא נכשלתי וקרסתי לגמרי (זה היה לפני ששיפרתי ל-5 יחידות מתמטיקה)
ושאלת המיליון דולר - האם מדעי המחשב באמת דורש מתמטיקה של איינשטיין? האם באמת מדעי המחשב זה מקצוע לאנשים ריאליים *בלבד*?
פה אשמח שתכנסו לתמונה ותשפכו את כל מה שאתם יכולים.

בנוגע ל-ב', קצר יותר - לאוניברסיטאות אני לא אתקבל, לעולם לעולם לעולם, אלא אם כן אני אבזבז 3-4 שנים מהחיים שלי על לשפר כמו משוגע, מה שלא בטוח יוביל אותי לאן שאני רוצה,
לכן די "השלמתי" עם העובדה שאם אני הולך על זה, אז למכללה (כנראה האקדמית תל אביב יפו? שהביקורות די משבחות יחסית למכללה).
אבל האם באמת ללמוד במכללה תואר שכזה ולא באוניברסיטה זה בעיה? באמת לא יסתכלו על זה טוב? באמת זה יהיה תואר "מבוזבז"?
מה דעתכם גם בנושא הזה?

אז כן, חפרתי וזיינתי את המוח אבל אחרי שנים (נשבע.. שנים) שאני חושב עם עצמי ומתייסר האם כדאי, לא כדאי.. וכו'.. חשבתי פשוט לפתוח דיון, לשמוע מכם בעלי הנסיון, ולגמור עם זה!

יש לך מכינות קדם אקדמיות שמחליפות לך את תעודת הבגרות 

אתה עושה שנה מכינה (בטכניון זה 9-10 חודשים, באר שבע הבנתי קצת פחות) במקצועות  -מתמטיקה, פיזיקה ברמה של 5 יח"ל (יש כאלה שעושים גם אנגלית)

ועם הציונים האלה אתה נכנס ללימודים גבוהים 

שווה ביותר למי שהתעודת בגרות שלו לא טובה ואין מצב שהוא משפר

בהצלחה! 

נערך ע"י jonathan90 בתאריך 09/07/2013 [18:24:02]
 09/07/2013 [18:46:09]
סביר
לא ניתן לדרג

surreaL
מנכ''ל גיימר
כנס לפרופיל של surreaL  שלח הודעה פרטית לsurreaL  הוסף את surreaL לרשימת החברים שלך

אמרו לי גם שמעסיקים נותנים שכר הרבה פחות לבוגרי מכללה מאשר לאוניברסיטה.

"אתה תסתום את הפה כשאתה מדבר אליי" - פרידלר 10/2/2010
 09/07/2013 [20:46:24]
סביר
לא ניתן לדרג

Jekyll
Led Zeppelin
קיצר מה.. אין טעם לחיות?

09/07/2013 [21:21:11]
סביר
לא ניתן לדרג

אין לי פייסבוק
FirstOfHisName
כנס לפרופיל של אין לי פייסבוק  שלח הודעה פרטית לאין לי פייסבוק  הוסף את אין לי פייסבוק לרשימת החברים שלך
מ: wai wai world

קח בחשבון שאם אתה לומד במכללה, אתה צריך ממוצע גבוה במיוחד כדי שמישהו בכלל יסתכל עליך(לפחות 90), והקורסים המתמטיים מהווים בערך חצי מהתואר, כך שאם אתה עובר בציון נמוך זה כאילו לא עברת בכלל.

10/07/2013 [02:15:33]
סביר
לא ניתן לדרג

evil-u
אל המלחמה
כנס לפרופיל של evil-u  שלח הודעה פרטית לevil-u  הוסף את evil-u לרשימת החברים שלך
מ: נהל וספאמר

קוקיש, לדעתי תתחיל לחפש עבודה בלי נסיון בהייטק כג'וניור עם אוריינטציה ושאיפה ללמוד חזק.

VGfreak.com -משחקי וידאו קלאסיים. ---------------------- ---------
« לדף הבא
טוב.. מדעני המחשב, מהנדסי התוכנה, זונות המחשוב.. כנסו 
 חזור לדף פורומים ראשי
 חזור לפורום שיחות

סה"כ 40 תגובות
על פני 3 עמודים
עבור לדף: